Edirne Site Bina Yönetimi

Likya

Edirne Site Bina Yönetimi

Site bina yönetimi detaylı ve oldukça zaman alıcı işlemleri içinde barındıran bir hizmettir. Site bina yönetimi hizmeti, alanında uzmanlaşmış bir firmadan alınması halinde yönetimin işleyişinde sorunla karşılaşılmaz. Bu hizmet, binaların ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında ayrıca sitede ikamet eden insanların huzur içinde yaşamaları açısından da önemlidir. Site ve bina arasında fark vardır. Siteler birden çok bağımsız binadan oluşur. Bunun dışında yönetim anlamında önemli farklılıklar bulunmaz. Sitelerde ve binalarda ortak alanlarının bakımı, temizliği, güvenliğin sağlanması, giderlerin hesaplanması, aidatların toplanması gibi kapsamlı işlemler bulunur. Bu işlemlerin yapılması için uzun mesailer harcanması gerekir. Likya Yönetim firmamız tarafından site bina yönetimi hizmeti üstün kalitede verilir.

likya-site-bina-apartman-yonetimi

Profesyonel Site Bina Yönetimi

Sitelerin ve binaların yönetim kurulu ve yöneticisi kat malikleri arasında yapılan toplantılar ile seçilir. Kat malikleri yönetim için kendi aralarından seçimler yapabilirler. Bunun yanında yönetimin mükemmel şekilde yapılması için günümüzde profesyonel hizmet alındığı görülür. Edirne site bina yönetimi hizmeti veren firmamızdan sizler de kaliteli olarak hizmet alabilirsiniz. Sitelerde ve binalarda çok sayıda kişi yaşar. Bu kişilerin uyumlu yaşamaları, sağlıkları ve güvenlikleri için önlemlerin alınması şarttır. Profesyonel site bina yönetimi hizmeti alınması halinde şu yararlar görülebilir:

 • Sitede ya da binada yaşayanların yönetimle ilgilenmek için zaman ayırmalarına gerek kalmaz
 • Sitede yaşamın güvenli, sağlıklı, huzurlu şekilde devam etmesini sağlayacak bütün işlemler eksiksiz ve tam zamanında yapılır
 • Site veya binada yaşayan kişilerin aralarında yaşanan sorunlar olduğunda yönetim tarafından çözülür
 • Burada yaşayan kişilerin hakları korunur

Site Bina Yönetimi Görev ve Sorumlulukları

Edirne site bina yönetimi firması olarak deneyimli ekibimiz ve güçlü referanslarımızla sizlere hizmet veriyoruz. Site ve apartman yönetimi belli bir yönetim planı ile yapılmalıdır. Sitenizin, apartmanınızın yönetiminin hizmetini firmamızdan almanız halinde genel giderlerin karşılanmasını sağlayacak olan aidatların toplanması işlemi yapılır. Toplanan aidatların ne gibi giderlerin karşılanmasında kullanıldığı şeffaf şekilde paylaşılır. Düzenli toplanan aidatların yanında ani ortaya çıkan masraflar olduğunda da bunun için yapılması gereken ödeme miktarının kat malikleri tarafından ortak ödenmesi için gerekli hesaplamalar yapılır. Site yönetimi ve apartman yönetimi şu noktaları da kapsar:

 • Peyzaj işleri: Site ve apartmanın bahçe düzenlemesi yapılır. Ağaç ve bitkilerin bakımı, temizliği düzenli olarak firmamızca yapılır.
 • Zirai ilaçlama: Bahçede bulunan ağaçların ve bitkilerin sağlığının korunması amacıyla ilaçlama düzenli yapılır. Haşere ve böcekler insan sağlığı için önemli riskler taşır. Hijyen konusuna önem verilse de dış etkenlerden kaynaklı haşere ve böceklerin oluşması önlenemez. Bunların sitede, apartmanda yaşayan kişilerin sağlığını riske atmaması için düzenli ilaçlama yapılır.
 • Güvenlik yönetimi: Sitede, apartmanda yaşayan kişilerin kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacak güvenlik personeli çalıştırılması sağlanır. Kamera, diafon sisteminin kurulması işlemleri yapılır.
 • Dezenfeksiyon: Hijyenin son derece önemli olduğu günümüzde dezenfeksiyon düzenli olarak yapılır.
 • Bina bakımı: Binaların ömrünün uzun olması için dış ve iç cephe boyalarının yapılması ve bakım işlemleri yerine getirilir.
 • Işıklandırma: Site ve apartmanların dış alanlarının ve içinde bulunan ortak alanlarının ışıklandırması yapılır. Bu şekilde insanların güvende hissetmeleri ve bu alanları geceleri de sorunsuz kullanmaları mümkün olur.
 • Asansör bakımı: Asansörün güvenli kullanımı için bakımı düzenli yapılır
 • Site ve bina temizliği: Site ve binaların ortak alanlarının temizliği düzenli yapılır ve hijyenik ortak alanlar oluşturulur.
 • Elektrik ve su tesisatı: Binalarda bulunan elektrik ve su tesisatlarının arıza yapması halinde büyük sıkıntılar oluşur. Likya Yönetim firmamızın verdiği hizmeti aldığınız takdirde elektrik ve su tesisatlarının bakımları düzenli yapılır ve arıza olması halinde hızla tamiri gerçekleştirilir.

Edirne Site Bina Yönetimi Firması

Siteler en az iki bağımsız binadan oluşan yapılardır. Sitelerin nasıl yönetileceği konusu Kat Mülkiyeti Kanununun 34. maddesi ile net olarak belirtilir. Profesyonel site yönetimi hizmeti almanız halinde tüm işlemlerinizin bu kanunda belirtilen noktalara uygun olarak yapıldığını görebilirsiniz. Likya Yönetim firmamız kanunlara uymanın yanında sitede yaşayan kişilerin haklarının korunması ve uyum içinde yaşamaları amacıyla üstün kalitede hizmet verir.

Şeffaflık en çok önem verdiğimiz noktalar arasında yer alır. Böylece edirne site yönetimi firması seçiminizi güvenilir bir firmayla yaptığınızdan emin olabilirsiniz. Yönetim kurulu ve olağan site toplantıları düzenli yapılır. Bu şekilde sitede yaşayan kat maliklerinin yönetime aktif olarak katılmaları ve kararların ortak alınması mümkün olur.

Apartman yönetimi hizmetimizi üstün kalitede aynı zamanda uygun fiyatlarla veriyoruz. Ekonomik bütçeler ayırarak apartmanınızın ya da sitenizin yönetimini bu konuda uzman ekibe teslim edebilirsiniz. Apartmanın ve sitenin yönetiminin yanında olası yangın, deprem gibi doğal felaketler için sigorta işlemleri yapılır. Ayrıca böyle durumlarda acil hayata geçirilecek eylem planları yapılarak olağan durumlar için hazır beklenir. Sizler de firmamızla iletişime geçerek sitenizin, apartmanınızın mükemmel şekilde yönetilmesini sağlayabilirsiniz.

Bilgi Talep Formu

Formu doldurarak talebinizi iletebilirsiniz. Ekibimiz kısa süre içerisinde size dönüş sağlayacaktır.

  Bir şehir yazın.