Apartman Yönetimi

Likya Temizlik

Apartman Yönetimi

Kat Malikleri Kanunu’nun 34. maddesinde apartmanların yönetimi hakkında düzenlemeler bulunur. Apartman ve sitelerin bu kanunda belirtilen noktalara uygun şekilde yönetilme zorunluluğu bulunmaktadır. Apartmanların genel giderlerinin karşılanması, aidatların toplanması, oluşan arızaların giderilmesi, bakımının yapılması gibi çok detayların yer aldığı bir çalışma yapılması gerekir. Apartman yönetimi işinin de profesyonel firma tarafından yerine getirilmesi önemli bir husustur.

Güvenlik ve hijyen ihtiyacının karşılanması insanların yaşamı için oldukça önemlidir. Firmamız tarafından yapılan kamera ve diafon takılması işleminin yanı sıra alınan diğer önlemlerle birlikte güvenlik ihtiyacı da karşılanır. Ayrıca apartmanın temizliği, dezenfeksiyonu ve varsa bahçesinin temizliği, bakımı işlemleri de firmamızca yapılır.

Apartman Yöneticisi Görevleri ve Sorumlulukları

Apartman yöneticileri binada yaşayanların haklarının korunmasını ve ortaya çıkan ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlar. Apartman sakinleri arasında yaşanan sorunlar olduğunda çözüm üretmek için çaba gösterir.

Apartman yönetimi sırasında şeffaflığa ve güçlü iletişime önem verilir. Bu şekilde apartman sakinlerinin uyum içinde ve sorunsuz yaşamaları sağlanır. Apartman yönetim kurulunun ve apartman yöneticisinin görevleri arasında şunlar yer alır:

  • Binanın ortak kullanım alanlarının temizliğinin ve bakımının yapılması
  • Binanın ortak giderlerinin maliyetinin belirlenmesi ve bunların tahsilatının yapılması
  • Aidatın düzenli olarak toplanması
  • Asansör, elektrik ya da su tesisatında arıza olması halinde tamirinin yaptırılması
  • Apartmanın dezenfeksiyonunun yapılması, bahçe ve dış mekanların düzenlemesinin yapılması
  • Apartman görevlilerinin çalışmalarının denetlenmesi, sigortalarının yapılması
  • Meydana gelebilecek yangın, deprem gibi doğal afetlerde uygulanmak üzere planlama yapılması
  • Yönetim planında belirlenen görevlerin ve işlerin eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi

Apartman Yönetimi Fiyatları

Apartman yönetimi firması seçimi hizmetlerin sağlıklı olarak yürümesi için en önemli noktadır. Alacağınız hizmetin kalitesinden emin olmak istediğiniz takdirde Likya Temizlik firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Apartman yönetimi sırasında rutin işler düzenli olarak yapılır. Apartmanın değerinin artmasını sağlayacak girişimlerde bulunulur.

Apartmanın sigortalanması, çalışanların sigortalarının yaptırılarak düzenli yatırılması işlemleri yapılır. Apartman yönetimi hizmetimiz ile firmamız tarafından bütün işlemler kanunlara uygun yapılır. Böylece apartmanda huzurlu bir yaşam sürülmesi de mümkün olur. Apartman yönetimi fiyatı ve detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizi Arayalım

Formu doldurarak randevu talebi iletebilirsiniz. Ekibimiz kısa süre içerisinde size dönüş sağlayacaktır.

    Bir şehir yazın.